İlçemizde "15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü" dolayısıyla 11.07.2017 Salı gününden itibaren halkın geniş katılımıyla çeşitli etkinlikler düzenlenmiştir. 
 
        Aziz ve necip Milletimizin 15 Temmuz 2016 gecesi yaşadığı ihanet kalkışmasının sene-i devriyesinde saat 19.00'da Şenpazar halkımızın geniş katılımıyla Milli birlik yürüyüşü ile başlayan programda daha sonra Aziz şehitlerimiz için saygı duruşu ve akabinde İstiklal Marşımız coşkuyla söylendi. Cumhuriyet Meydanında yapılan etkinliklerde günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Belediye Başkanımız Sayın Cem ÇINAR yaptı.
 
         İçişleri Bakanlığı tarafından görevlendirilmesi nedeni ile aramızda bulunamayan Kaymakam Vekilimiz Sayın Abdullah Huzeyfe ÇAKMAK' ın Şenpazar halkımıza "15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü" mesajı okundu. Sayın Kaymakam Vekilimiz mesajında özetle "Darbelere, bölücülere vatan topraklar üzerinde hesabı olan tüm şer odaklara karşı 15 Temmuz ruhunu her daim yüreğimizde taşımalıyız. Dil, din, ırk farkı gözetmeksizin, siyasi görüşümüz ne olur ise olsun, ortak paydamız Vatan, Millet, Bağımsızlık olmalıdır. Söz konusu Vatan ise gerisi teferruattır anlayışı ile ahitleşmek bu millete mensup olmanın bir gerçeğidir. Bu vesilelere Aziz Şehitlerimizi ve Gazilerimizi hayırla yad ediyor siz değerli Şenpazarlı hemşerilerimize muhabbetimi iletiyorum." dedi.
 
        Akşam namazına müteakip devam eden etkinliklerde katılan vatandaşlarımıza yemek ikram edildi. Kur'an-ı Kerim tilaveti ile devam edildi. Sinevizyon gösterileri yapıldı. Nöbet şeklinde devam eden etkinlikler Sabah namazına kadar devam etti.
 
15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinliklerimiz 16 Temmuz 2017 Pazar gecesi saat 24.00'a kadar  da devam etti.
 
İSAY2 Galeri