Vali Vekilimiz Sayın Yaşar KARADENİZ 12.04.2017 Çarşamba günü İlçemizi ziyaret etti.
 
Vali Vekilimiz Sayın Yaşar KARADENİZ, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Abdullah SAVAŞ ve İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz BAHÇACIOĞLU ile beraber İlçemizde Kaymakamımız Abdullah KADIOĞLU, İlçe Garnizon Komutanı Kıdemli Başçavuş Yakup ER, Belediye Başkanı Cem ÇINAR kurum amirleri ve kaymakamlık personeli tarafından karşılandı. Kaymakamımız Abdullah KADIOĞLU’nun gerçekleştirdiği bir sunumla İlçenin durumu ve sorunları hakkında geniş kapsamlı brifing alan Vali Vekilimiz KARADENİZ ayrıca; İlçe ve Bölge Turizmine büyük katkı sağlayacak olan Kızılcasu Doğa Eğitim Merkezi ve Peyzaj Tasarım Uygulama Projesi’ni inceledi.
 
Şenpazar Belediyesini ziyaret eden Vali Vekilimiz KARADENİZ’e İlçedeki şebeke sularını çözüme kavuşturduklarını belirten Belediye Başkanımız Cem ÇINAR,  orman işletmesi kurulmasının ilçeye faydalı olacağını söyledi. Vali Vekilimiz KARADENİZ ise ilçede ekonomik faaliyetleri artırıcı gelişmelerin yaşanması gerektiğini ifade etti.
 
Harmangeriş Yatılı Bölge Ortaokulu’nu  (YİBO) ziyaret eden Vali Vekilimiz Sayın Yaşar KARADENİZ burada Okul Müdürü Murat ÇINAR’dan 100 yatılı 2 gündüzlü öğrencinin eğitim gördüğü okul hakkında bilgi aldı ve okulun spor alanında elde ettiği ödülleri inceledi. Okulun fiziki bakıma ihtiyacı olduğunu söyleyen Vali Vekili KARADENİZ gerekli incelemelerin yapılıp sorunların giderilmesi talimatını verdi. Öğle yemeğinde ise Harmangeriş YİBO’da eğitim ve öğretim gören minik öğrenciler ile bir araya gelerek, başarılı olabilmek için bol bol kitap okumalarını tavsiye etti.
 
 
İSAY2 Galeri